Otwierając sklep internetowy stajemy przed dylematem wyboru odpowiedniego oprogramowania. Należy zaznaczyć, iż wybór ten jest naprawdę duży, biorąc pod uwagę rozwiązania płatne. Jednak jeżeli pod uwagę weźmiemy tylko bezpłatne platformy wybór staje się dość skromny. Niekwestionowanym, choć nieco przestarzałym skryptem jest osCommerce. Za nim daleko w tyle jest kilka mniej popularnych choć zdecydowanie świeższych rozwiązań. Coraz częściej w Polsce słychać o sklepach internetowych tworzonych na Magento.

 

Dla kogo Magento?

Magento przeznaczone jest dla świadomych klientów, chcących otworzyć średni lub duży sklep internetowy oferujący przynajmniej kilkaset a nawet kilkadziesiąt produktów. Oczywiście nie oznacza to, iż nie można stosować go na małą skalę. Oczywiście jest to możliwe, jednak koszt takiego wdrożenia jest wyższy, niż w przypadku innych tego typu projektach. Należy również pamiętać, iż w Polsce niewiele firm hostingowych jest w stanie obsłużyć tego typu rozwiązanie.

 

Magento – na czym to polega?

Magento jest rozwijane już ponad trzy lata. Pierwsza wersja pojawiła się w sierpniu 2007 roku. Sama aplikacja napisana w PHP i oparta o Zend Framework - kod w znacznym stopniu wykorzystuje obiekty oraz warstwę abstrakcji w dostępie do danych (PDO) jest bardzo dobrze napisana od strony technicznej. Wiele zmian nie wymaga żadnej ingerencji w kod, a jedynie modyfikacji w panelu administracyjnym.

 

Magento – Polska a świat

W Polsce niewiele jest sklepów opartych na Magento, jednak na Zachodzie oprogramowanie to bije rekordy popularności. Na plus należy zaliczyć fakt, iż wzrost zainteresowania sklepami opartymi o platformę Magento rośnie bardzo dynamicznie.

 

Czy Magento jest skomplikowane?

Sklepy tworzone w oparciu o Magento wymagają przede wszystkim wprawy wdrożeniowca we właściwej konfiguracji. Jednak właściwa jego wstępna konfiguracja sprawia, iż przyszła praca administratora sprowadza się wyłącznie do zmian klikanych w panelu administracyjnym. Przykładowo funkcjonalność mapy sklepu czy też kuponów rabatowych może zostać wyklinana dużo łatwiej niż w tradycyjnym os commerce.

 

Czy hosting dedykowany jest wymagany do Magento?

Nikoniecznie, mimo iż Magenma rzeczywiście ma duże wymagania sprzętowe i jeśli np. chcemy zainstalować je na lokalnym komputerze to lepiej aby miał co najmniej gigahercowy procesor. Jeśli uruchomimy je na dzielonym hostingu to wiele zależy od tegoż właśnie hostingu. Firma AJnet jest w stanie zagwarantować hosting odpowiedni do wymagań platformy.  Dla pełnej wygody, a zwłaszcza przy dużym obciążeniu (kilku tysięcy wejść dziennie) potrzebny będzie jednak hosting dedykowany.
Zalety Magento?
Magento ma do zaoferowania naprawdę spory zakres możliwości:
• Reguły cen (promocje, kupony rabatowe, reguły koszyka, darmowa dostawa od X zł itd.)
• Generowanie Google Sitemap
• Pełna konfigurowalność URLi
• Wiele sklepów na jednym Magento
• Zarządzanie stronami i blokami statycznymi z CMS
• Wygodny interfejs backendowy
• I wiele innych...

 

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij